На 21-22.април.2012 - топсъстезателите на Таекуондо клуб Херея ДОМИНИРАХА на "ТУРЦИЯ ОУПЪН" в Одрин

Топсъстезателите на Таекуондо клуб Херея - Владимир Главчев, Христина Стоева, Сотир Димитров, Цветелина Николова, Димитър Костов, Дамян Димитров, Ванеса Маркова и Димитър Кожухаров, направиха истински фурор на традиционно силния международен турнир по Олимпийско Taekwondo-WTF - "6th Ters Lale Taekwondo Tournament", провел се на 21-22.април.2012г. в Одрин/Турция. В надпреварата участваха клубове от Турция, Иран, Германия, Русия, Холандия, Азербайджан, Гърция, Сърбия, България и др. Във възрастова група кадети Таекуондо клуб Херея спечели 7 медала и завоюва отборно призовото място с 3 златни медала дело на: Влади, Хриси и Ванеса, 1 сребърен спечелен от Дими и 3 бронзови медала - Цвети, Сотир и Митко. От България участие взеха няколко клуба, както и най-добрите рефери на страната ни, които се отличиха с доброто си ниво на подготовка. Ето и представянето на нашите състезатели:

Владимир Главчев (-33кг кадети) и Христина Стоева (-47кг кадети) спечелиха ЗЛАТНИТЕ МЕДАЛИ, след като буквално се саморазправиха с конкуренцията в категориите си. Всеки един от тях надделя в 4-те си срещи, като не оставиха никакви шансове на своите съперници, побеждавайки ги с голяма точкова разлика - ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

Сотир Димитров (-37кг кадети) и Цветелина Николова (-44кг кадети) се окичиха с БРОНЗОВИ МЕДАЛИ след отлична игра, преодолявайки убедително противници от други държави на 1/16, 1/8 и 1/4 финалите. В своите полуфинални срещи те отстъпиха с минимална разлика пред съперници, които впоследствие спечелиха категориите си.

Дамян Димитров (-37кг кадети) - СРЕБЪРЕН МЕДАЛ и Димитър Костов (-37кг кадети) - БРОНЗОВ МЕДАЛ, се представиха на много високо ниво, побеждавайки в първите си две срещи състезатели от Турция и Гърция,а на 1/2 финалите се изправиха един срещу друг в битката за финала. Дими победи, като във финалния мач бе надигран от опонента си.

Ванеса Маркова (-33кг кадети) спечели ЗЛАТЕН МЕДАЛ, побеждавайки на финала с 5:2 точки. Тя се представи чудесно, без да се притеснява от противниците си, игра много дисциплинирано тактически и въпреки малкия си международен опит стана победител в своята категория.

Димитър Кожухаров (-33кг кадети) също игра много добре, въпреки едва второто си излизане на международно състезание, но загуби по точки - 2:4 от своя съперник. Треньорите му пожелават да тренира още по-мотивирано и успехите при него ще дойдат много скоро.

Със спечелените медали от нашите състезатели в силните международни турнири, Таекуондо клуб Херея носи изключителен имидж на българското Taekwondo-WTF. Това е признание за таланта, качествата и доброто ниво на спортно-техническа подготовка на състезателите ни, както и за огромния труд на треньорите!!!